Kauppakorkeakoulu – tulevaisuutta rakentamassa
Me Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulussa teemme työtä paremman liiketoiminnan ja yhteiskunnan puolesta kouluttamalla tulevaisuuden osaajia.
Tähän alle nostamme sykähdyttäviä tapahtumia ja alumniemme mielenkiintoisia ja mukavia muistoja Kauppiksesta vuosikymmenten varrelta.
Kauppakorkeakoulun hallintojohtajana toiminut Esa Ahonen haastattelee Kauppakorkeakoulussa vaikuttaneita henkilöitä.
Kauppiksen henkilökuntaan kuuluneilla ja/tai yhä kuuluvilla on vuosien varrelta monia mukavia muistoa, joista tässä nostamme esiin muutamia.
Kauppatieteen opinnoilla on vahva kysyntä yhteiskunnassamme ja tavoitteenamme onkin, että Kauppakorkeakoulumme kasvaa merkittävästi 2020-luvun aikana. Lahjoittamalla autat meitä tarjoamaan opiskelijoillemme laadukasta opetusta sekä tuottamaan kunnianhimoista tutkimusta liike-elämän ja yhteiskunnan haasteiden ratkomiseksi myös tulevaisuudessa.
Me Aalto-yliopiston kauppakorkeakoulussa teemme työtä paremman liiketoiminnan ja yhteiskunnan puolesta kouluttamalla tulevaisuuden osaajia.