Uutiset

Kesän 2024 avoimen yliopiston kurssit on nyt julkaistu

Löydät nyt kurssivalikostamme kesäkauden kurssit, joiden ilmoittautuminen alkaa maaliskuussa tai toukokuussa.
Flowers
Kuva: Aalto-yliopisto / Mikko Raskinen

Avoimen yliopiston kesän 2024 kurssitarjonta on nyt pääosin julkaistu. Alkukesän kurssien ilmoittautuminen alkaa 25.3. kun taas loppukesän kurssien ilmoittautuminen avautuu 22.5. 

Ilmoittautumisen alkaessa löydät tuttuun tapaan ilmoittautumislinkin kurssikuvauksesta. Kurssimaksun maksaminen ja ilmoittautuminen kurssille tapahtuu linkin kautta.

Aallon läsnäoleville tutkinto-opiskelijoille tarjotaan kesäkaudella (touko-elokuu) muutamille avoimen yliopiston kursseille maksuttomia paikkoja. Paikkamäärät näkyvät Sisussa, ja maksuttomille paikoille ilmoittaudutaan samoin kuin muillekin tutkintopuolen kursseille.

Mikäli kurssilla ei ole ilmaisia paikkoja tutkinto-opiskelijoille, voit ilmoittautua Avoimen yliopiston opiskelijana maksamalla kurssimaksun.

Tutustu kurssivalikoimaan ja lue tarkemmat ilmoittautumisohjeet:

Tutustu kurssivalikoimaan
Lue tarkemmat ilmoittautumisohjeet
Kesäopetus tutkinto-opiskelijoille

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

OpenLearning
Opinnot Julkaistu:

Aalto OpenLearning päivitys ma 29.6. klo 9-12

OpenLearningin päivitys ma 29.6. klo 9-12. Päivityksen aikana palvelu ei ole käytössä.
Korkeakouluaukio ja A-logo
Opinnot Julkaistu:

Ainutlaatuinen mahdollisuus Aallosta valmistuneille opiskella rahoitusta Yhdysvalloissa

Kauppakorkeakoulun alumnit Tuomo ja Tarja Vuolteenaho tukevat Vuolteenaho-stipendillään lahjakkaiden opiskelijoidemme akateemista huippuosaamista ja kansainvälisiä mahdollisuuksia.
primo.aalto.fi etusivu
Tutkimus ja taide Julkaistu:

Aalto-Primo uudistui

Aalto-Primo on päivitetty uuteen versioon.
Andy Du Ly
Opinnot Julkaistu:

From Assumptions to Evidence: Andy Du Ly on Testing Ideas Before Building

Mitä tapahtuu, kun perustaja laittaa oletukset koetukselle? Founder Minor -kurssilla From Zero to Product maisteriopiskelija Andy Du Ly tutki ”varjo-KI:n” riskejä ja huomasi, ettei todellisen ongelman ratkaiseminen aina riitä. Asiakkaiden täytyy välittää siitä tarpeeksi ryhtyäkseen toimimaan.