UniSport – yliopistolaisten oma liikuntakeskus
Kymppikorttien ja kertakäyntien hinnat yliopistolaisille laskee
UniSport madaltaa nyt kynnystä liikunnan aloittamiselle entisestään laskemalla kertakäyntien ja kymppikorttien hintoja yliopistolaisille. Kertakäynnit ja kymppikortit mahdollistavat loistavan tilaisuuden löytää oma suosikkilaji ja päästä liikkumaan juuri itselleen sopivassa tahdissa. Tiesitkö, että treenaamalla ruuhka-aikojen ulkopuolella puolipäiväkortilla voi treenata vieläkin edullisemmin? Katso UniSportin päivitetyt hinnat täältä.
Uusi ryhmäliikuntatunti starttaa tammikuussa
Tammikuussa ryhmäliikuntatarjonta laajenee asiakkaiden toivomalla kamppailuhenkisellä ryhmäliikuntatunnilla. Löydätkö sanaristikosta, mikä uusi tunti tammikuussa starttaa? Vastaus on piilotettu sanaristikkoon kolmella kielellä.
Etkö löydä vastausta? Tietoa uudesta ryhmäliikuntatunnista löydät täältä.
Ryhmäliikuntaan voit osallistua kausikortilla, kymppikortilla tai kertakäynnillä.
Lue lisää uutisia
Tutustu ympäristön haitta-aineisiin kesäkoulussa Ranskan Alpeilla
Tutustu ympäristön haitta-aineisiin asiantuntijaluentojen, käytännön työpajojen ja kansainvälisen yhteistyön kautta – valituille opiskelijoille tarjotaan rahoitus matkakuluihin ja majoitukseen.
Hae mukaan Unite! Energy Excursion -opintomatkalle tutustumaan johtaviin energia-alan yrityksiin ja instituutioihin eri puolilla Eurooppaa!
Aalto-yliopiston tekniikan alan opiskelijat ovat tervetulleita osallistumaan ainutlaatuiselle kansainväliselle opintomatkalle Saksaan, Alankomaihin ja Belgiaan 7.–13. kesäkuuta 2026.
Teemakuukausi kannustaa liikkumaan kestävästi
Toukokuussa Otaniemessä on tarjolla monenlaisia tapahtumia ja tempauksia muistuttamaan kestävistä valinnoista liikkumisessa.