Sähköautojen lataamisen hintoja tarkistetaan Otaniemen kampuksella ja Aalto Töölössä

Sähkönhinnan jatkuvan nousun vuoksi joudumme tarkistamaan hintoja myös Otaniemen kampuksen ja Aalto Töölön sähköautojen latausasemilla. Hinnankorotus on väliaikainen: hintaa madalletaan kustannustason madaltuessa kun tähän on mahdollisuus. Latauksen hinta pyritään pitämään latauksesta aiheutuneiden energiakustannusten mukaisena, eikä latauksella tavoitella voittoa.
Uusi hinta maanantaista 19.12.2022 alkaen on 0,5€/kWh. Hinnoitteluinfo lataustolpilla päivitetään jo perjantaina 16.12.
Pysäköintirajoitus sähköauton latauspaikoilla on tällä hetkellä 3h. Pysäköithän vain latauksen ajaksi.
Latauspisteitä tullaan kampuksen alueella vastedes lisäämään vuosittain. Osoitteeseen [email protected] voi lähettää kysymyksiä ja kehitysideoita koskien kampuksen tulevaa ja nykyistä latausinfraa.
Lisätietoja latureista ja latauksen käytännön asioista antaa latausoperaattori Plugitin asiakaspalvelu, [email protected]
Lue lisää uutisia

Marsio - ilmiselvä valinta
Nimikilpailun voittaneen ehdotuksen antajat taustoittavat ehdotustaan.
Sähkömiehentie 5 – Maarintalon uusi osoite astuu voimaan 30.1.2023
Sähkömiehentie 3 (Maarintalo) osoite muuttuu ja uusi osoite Sähkömiehentie 5 astuu voimaan 31.1.2023
Torkkumiskapseleita ja energiansäästöä - tervetuloa mukaan!
Hyvinvointia kestävällä kampuksella -tapahtuma kokoaa yhteen kampuksen keskeiset teemat kestävästä kehityksestä ja energiansäästöstä sekä kaikkien kampuksen käyttäjien hyvinvoinnista.