Ilmoittautuminen kevätlukukaudelle 2026 Oilissa 24.11.2025-2.1.2026
Kevätlukukauden 2026 lukuvuosi-ilmoittautuminen on mahdollista muuttaa poissaolevasta läsnäolevaksi Oili-ilmoittautumispalvelussa 24.11.2025 - 2.1.2026. Läsnäolevaksi kevätlukukaudelle 2026 ilmoittautuneen ei tarvitse ilmoittautua uudelleen läsnäolevaksi.
Ilmoittautuminen tehdään valtakunnallisessa Oili-ilmoittautumispalvelussa.
Läsnäoloilmoittautumisen voi muuttaa poissaoloksi ainoastaan ilmoittautumisaikana ja vain oppimispalveluiden kautta:
Oppimispalveluiden yhteystiedot
Yksityiskohtaiset ilmoittautumisohjeet opiskelijan oppaassa:
Lukuvuosi-ilmoittautuminen
Lukuvuosimaksuvelvollinen opiskelija voi ilmoittautua vasta kun lukuvuosimaksu on merkitty maksetuksi Sisu-opintotietojärjestelmään.Lisätietoa lukuvuosimaksusta (englanniksi)
Lue lisää uutisia
Hyppää seikkailuun lukuvuonna 2026/27! Uusia tekniikan alan vaihtokohteita!
Unelmoitko kansainvälisistä kokemuksista, uusista ystävyyssuhteista ja akateemisesta kasvusta? Nyt on sinun hetkesi tarttua tilaisuuteen!
Mistä apua ja tukea joulun aikaan?
Starting Point of Wellbeing on joulutauolla 12.12.-7.1. ja tänä aikana ei ole drop-in-ohjauksia. Yksin ei tarvitse kuitenkaan jäädä. Mikäli tarvitset joulupyhien aikana esimerkiksi keskustelutukea tai apua, katso alta Aallon ulkopuolisten tahojen yhteystiedot, ja ole rohkeasti yhteyksissä.
Oppijanumerotieto päivittyy aktiivisilla opiskelijoilla Sisuun
Muuttuneet tiedot päivittyvät oppijanumerorekisteristä kerran vuorokaudessa.