Uutiset

Avoimen kevään 2023 kurssivalikoima on julkaistu

Tutustu nyt kurssivalikoimaan!
Kuvassa opiskelijoita kauppakorkeakoulun lukusalissa, Aalto-yliopisto/ Aino Huovio
Kuvassa opiskelijoita kauppakorkeakoulun lukusalissa, Aalto-yliopisto/ Aino Huovio

Haluatko opiskella keväällä 2023 Avoimessa yliopistossa? Nyt kannattaa tutustua kurssivalikoimaan.

Yksittäisiä uusia toteutuksia saattaa tulla vielä 1.11. jälkeenkin, mutta pääosin kaikkien kevään kurssien pitäisi nyt olla näkyvissä kurssihaulla.

Heti alkuvuodesta alkavien kurssien ilmoittautumisaika alkaa aikaisintaan joko 29.11. tai 12.12. Loppukevään kurssien ilmoittautuminen alkaa vuoden 2023 puolella. Tarkistathan tarkat päivämäärät kurssikuvauksesta.

Kurssivalikoima

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

Opinnot Julkaistu:

Kursseja tohtoriopiskelijoille suomeksi ja englanniksi (periodi IV, 2025-2026)

Periodi IV alkaa 23.2.2026 ja päättyy 19.4.2026. Ei opetusta tai tenttejä 2.-8.4.2026 (pääsiäisloma).
Teksti 'Doc+ initiative' värikkäällä räjähdyksellä mustalla taustalla. Iskulause: Taitosi. Polkusi. Vaikutuksesi.
Tutkimus ja taide, Opinnot Julkaistu:

DOC+ kehittää väitöskirjatutkijoiden työelämätaitoja – Tule mukaan tapahtumiin

Tohtoriopiskelija tai jo tohtoriksi valmistunut, oletko pohtinut, miten rakentaa mielekäs ura tohtorina? Tai mitä muutoksia tekoäly tuo tutkimukseen ja työelämään? Nämä tapahtumat ja koulutukset ovat juuri sinulle!
Kesätyöpaikkoja opiskelijoille Kemian tekniikan korkeakoulussa 2026
Opinnot, Yliopisto Julkaistu:

Kesätyöpaikkoja opiskelijoille Kemian tekniikan korkeakoulussa 2026

Etsimme innokkaita kandi- ja maisteriopiskelijoita tutkimusryhmiimme kesäksi useaan eri tehtävään. Etsimämme hakija on erittäin motivoitunut ja kykenevä mm. avustamaan ja suorittamaan erilaisia laboratoriotehtäviä, -kokeita sekä kehittämään tutkimustaitojaan.

Henkilö mustassa hihattomassa paidassa istuu kahvilassa ikkunan lähellä. Taustalla näkyy tyhjiä pöytiä ja tuoleja.
Opinnot Julkaistu:

KTM Anni Johansson: Kansainväliset asiakaskohtaamiset ovat parasta työssäni

Kauppatieteiden maisteri Anni Johanssonin työ kiinteistöalalla on monipuolista ja kansainvälistä. Vastapainoa vaativalle työlle tuovat osakkuus kahdessa italialaisessa ravintolassa ja niiden makutuomarina toimiminen.