Tapahtumat

TOKYOn perinteiset ja rakkaat joulumyyjäiset ovat jälleen täällä!

TOKYOn perinteiset ja rakkaat joulumyyjäiset tarjoaa kolme päivää ja yli sata myyntipöytää täynnä upeaa taidetta ja designia Aalto-yliopiston taiteiden ja suunnittelun korkeakoulun opiskelijoilta ja alumneilta!
Image with snowy background. Titletext: Tokyo Christmas Sales

TOKYOn perinteiset ja rakkaat joulumyyjäiset pidetään Aalto ARTSin Väreessä, Espoon Otaniemessä pe 17.11. - su 19.11. Kolme päivää ja yli sata myyntipöytää täynnä upeaa taidetta ja designia Aalto-yliopiston taiteiden ja suunnittelun korkeakoulun opiskelijoilta ja alumneilta!

Tule tukemaan ARTSin taiteilijoita ja muotoilijoita ja hankkimaan joulun uniikeimmat lahjat, taidetta kotiin ja ystäville! Suuntaa joulumielesi Väre-kampukselle Aalto-yliopiston metroaseman yhteyteen ja koe TOKYOn joulumyyjäisten taika! TOKYOn vegaanikahvila Kipsari palvelee herkkuineen myyjäisten ajan. 

Myyjäiset ovat avoinna:
perjantaina 17:00 – 20:00
lauantaina 10:00 – 17:00 
sunnuntaina klo 10:00 – 17:00.

Lämpimästi tervetuloa!

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu