Tervetuloa Aalto University Shopiin

Kauppakeskus A Blocissa Otaniemessä sijaitseva Aalto University Shop avattiin syksyllä 2018. Löydät kaupasta Aalto-yliopiston opiskelijoiden ja alumnien suunnittelemia tuotteita, Aalto ARTS Books -kustantamon kirjoja sekä suosittuja Aalto-tuotteita, kuten huppareita, pipoja ja muistikirjoja.

Opiskelijoiden ja alumnien tuotteet
Kauppa toimii näyteikkunana Aalto-yliopiston opiskelijoiden ja alumnien töille: Valikoimassa on sekä uniikkeja teoksia että piensarjatuotteita, esimerkiksi keramiikkaa, julisteita, lasituotteita ja koruja. Tällä hetkellä tuotteita on yli 30 opiskelijalta ja alumnilta, ja valikoimaa laajennetaan jatkuvasti. Kaikki Aalto-yliopiston opiskelijat voivat ehdottaa töitään kauppaan.

Aalto ARTS Books
Myytävänä on uusimpia Aalto ARTS Booksin kirjoja taiteen, muotoilun ja arkkitehtuurin aloilta. Koko kirjavalikoima on tilattavissa verkkokaupassa. Halutessasi voit noutaa verkkokaupan kautta tekemäsi tilaukset kaupasta ilman postituskuluja.

Yliopistotuotteita
Kaupassa on laaja valikoima Aalto-yliopiston tunnuksin varustettuja vaatteita, asusteita ja paperituotteita, jotka sopivat sekä lahjaksi että itselle. Esimerkiksi yksi suosituimmista tuotteista, Made in Aalto University -svetari, on saatavana mustana ja harmaana hintaan 39 euroa.

Tervetuloa!
Aalto University Shop
Otaniementie 12
02150 Espoo
Tiedustelut: [email protected], +358 50 472 6600
Tuote-ehdotukset, opiskelijoiden ja alumnien tuotteet: Anni Kääriä, [email protected]
Aalto ARTS Books: Suvi-Kukka Salonen, [email protected]
Muut kauppaan liittyvät asiat: Daniel Abild, [email protected]