Vedenjakelussa häiriöitä Dipolissa 30.1.
Dipolissa (Otakaari 24) on tiistaina 30.1. suunniteltu vesikatko, joka alkaa klo 15.00. Dipolissa voi työskennellä normaalisti.
Vedenjakelu keskeytyy Dipolissa tiistaina 30.1.2024 alkaen klo 15.00. Dipolissa voi työskennellä normaalisti vesikatkon aikana.
Vesisäiliöauto on paikalla klo 15.00 alkaen. Vedenjakeluun on odotettavissa pieniä häiriöitä, mutta hanavettä voi juoda ja vessoja voi käyttää, ellei toisin ilmoiteta.
Katkon päättymisaikaa ei vielä tiedetä.
Vesikatkoista löytyy enemmän tietoa HSY:n sivuilta.
Lue lisää uutisia
Muotoilun rooli korostuu toimitusketjun alkupäässä – Aalto-yliopisto johtaa merkittävää EU-hanketta tekstiilien värjäyskäytäntöjen uudistamiseksi
EU Horisontti-rahoitteinen MELANGE-hanke yhdistää muotoilun, teknologian ja liiketoiminnan – tavoitteena on uudistaa tekstiiliteollisuuden värjäyskäytäntöjä sekä vauhdittaa siirtymää kohti kiertotalouteen perustuvia ja kestäviä tekstiilijärjestelmiä.
A Blanciin avautuu remontin jälkeen uusi ravintolaoperaattori – Täffä Lunch muuttaa keskukseen
Ostoskeskus A Blancin kolme vierekkäistä liiketilaa yhdistetään yhdeksi 150 asiakaspaikan ravintolaksi, johon avautuu syksyllä Täffä Lunch.
Mai Anttila in memoriam
Markkinoinnin emeritaprofessori Mai Anttila on kuollut.