Sähkökatko vaikutti osaan rakennuksista Otaniemen kampuksella 30.3.
Otaniemen alueen sähkökatko vaikutti seuraaviin rakennuksiin: Kemian tekniikan korkeakoulu (Kemistintie 1), Nanotalo (Puumiehenkuja 2), Tietotie 1 ja Vuorimiehentie 1.
Vika on korjattu. Katkos alkoi noin klo 12. Sähköt palasivat rakennuksiin noin klo 13. Syynä oli työmaalla kaivurilla vahingossa katkaistu kaapeli.
Otaniemen alueella oli sähkökatko, joka vaikutti seuraaviin rakennuksiin: Kemian tekniikan korkeakoulu (Kemistintie 1), Nanotalo (Puumiehenkuja 2), Tietotie 1 ja Vuorimiehentie 1.
Verkkoyhteyksissä oli hitautta sähkökatkoksesta johtuen.
Lue lisää uutisia

Aalto-yliopiston kesäkoulun hakuaika kesän 2023 kursseille alkaa
Kesäkoulun kurssivalikoimasta 2023 löytyy viisi kandidaattitason kurssia ja kolme maisterivaiheen kurssia, ja ne on suunnattu niin poikkitieteelliselle ja kansaiväliselle osallistujakunnalle.
Maisteriopiskelijoiden näyttely Suomen valokuvataiteen museossa
Valokuvataiteen pääaineen maisteriopiskelijoiden MoA in Photography 23 -näyttely on esillä 12. maaliskuuta asti.
20x4Twist-näyttely
20x4Twist-näyttely- ja tutkimusprojekti tutkii joustavan vanerimateriaalin, arkkitehtonisen geometrian, rakenteellisen käyttäytymisen ja estetiikan suhdetta.