Oletko kiinnostunut vaihto-opinnoista? Tule AaltoCHEMin vaihtoinfoon
Erityisesti CHEMin opiskelijoille suunnatut vaihtoinfot pidetään:
- MA 21.10. klo 14. 15-16 zoom https://aalto.zoom.us/j/65998433537
- MA 25.11. klo 16.15 - n. 18, zoom https://aalto.zoom.us/j/65998433537
- TO 28.11. klo 14.15-16.00 kampuksella, KE2
- TO 9.1. klo 12.15 - 14 kampuksella, KE2
Infot ovat samansisältöisiä ja ne pidetään suomeksi tai tarvittaessa englanniksi.
Lisätietoja vaihdosta: https://www.aalto.fi/fi/muut-opinnot/vaihto-opinnot. Jos sinulla on kysyttävää, voit ottaa yhteyttä vaihtoneuvojaan (Boyan Li) kv-neuvoja-chem@aalto.fi . Voit mennä tapaamaan häntä päivystysaikana opintoneuvolaan (kemian tekniikan talon aulassa) tai varata ajan s-postilla. Päivystysajat löydät: https://www.aalto.fi/fi/opiskelijan-tukipalvelut/kemian-tekniikan-korkeakoulun-oppimispalvelut
Voit myös ottaa yhteyttä vaihdon suunnittelijoihin: Heidi Flinkman (Euroopan kohteet) ja Kaisa Pulliainen (Euroopan ulkopuoliset kohteet) international-chem@aalto.fi. Heidille ja Kaisalle voit varata ajan MyStudies portaalista tai sähköpostitse.
Lue lisää uutisia
Tutustu ympäristön haitta-aineisiin kesäkoulussa Ranskan Alpeilla
Tutustu ympäristön haitta-aineisiin asiantuntijaluentojen, käytännön työpajojen ja kansainvälisen yhteistyön kautta – valituille opiskelijoille tarjotaan rahoitus matkakuluihin ja majoitukseen.
CommTECH camp Higlight kesäkoulu Indonesiassa 2026
ITS Surabaya -yliopisto järjesteää kesäkoulun Indonesiassa
Mobiilitulostus entistä sujuvampaa – myPrint tulostusportaali nyt myös eduroam- ja aalto open-verkoissa
Portaalin kautta voit muokata mobiilitulostuksen asetuksia.