Uutiset

Lämmönjakelussa katko 26. maaliskuuta

Otaniemen alueella on lämmönjakelun sekä lämpimän käyttöveden katko, joka vaikuttaa seuraaviin rakennuksiin: Kemistintie 1, Vuorimiehentie 1, Vuorimiehentie 2 (Bionova), Metallimiehenkuja 2, Metallimiehenkuja 4 ja Otaniementie 9 (Harald Herlin -oppimiskeskus).
Graphic illustration of distruptions in internet signal, electricity, water and other maintenance items

Otaniemen alueella on lämmönjakelun sekä lämpimän käyttöveden katko torstaina 26.3.2026 klo 8.00-18.00, mikä vaikuttaa seuraaviin rakennuksiin: 

  • Kemistintie 1
  • Vuorimiehentie 1
  • Vuorimiehentie 2 (Bionova)
  • Metallimiehenkuja 2
  • Metallimiehenkuja 4
  • Otaniementie 9 (Harald Herlin -oppimiskeskus)

Pahoittelemme häiriötä.

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

Neljä opiskelijaa istuu ulkoportailla, juttelee ja nauraa kirjojen ja tabletin kanssa modernin rakennuksen edessä
Kampus Julkaistu:

Tervetuloa kielipäiville 5.11. klo 11.30!

Tule kuulemaan, millaista opetusta tarjoamme Kielikeskuksessa, tutustumaan opettajiin ja keskustelemaan heidän kanssaan, hommaamaan haalarimerkkejä ja pelaamaan pelejä, joilla jossa testaat kielitaitoasi!
Ihmiset kävelevät kaupunkirakennuksen ohi suuren puun alla, jossa on vihreitä ja kelta-oransseja syyslehtiä.
Kampus Julkaistu:

Ilmastoriskiselvitys kampuksen kehittämisen tukena

Aalto-yliopiston kampukselle laadittu ilmastoriskiselvitys tunnistaa keskeiset ilmastonmuutokseen liittyvät uhat ja mahdollisuudet sekä arvioi niiden vaikutuksia eri tulevaisuusskenaarioissa.
Marsion niitty, lähikuva
Kampus, Yliopisto Julkaistu:

Niitty ei synny sattumalta – kampusluontoa rakennetaan harkiten

Jokainen niitty on myös paikkakohtainen ratkaisu, jossa huomioidaan esimerkiksi maaperä, maiseman historia ja alueen nykykäyttö.
Läppäri. Kuva: Kalle Kataila
Opinnot, Yliopisto Julkaistu:

Yliopiston verkkopalvelujen häiriötilanne pääosin korjattu

Osa Aalto-yliopiston verkkopalveluista oli keskiviikkona suljettu.