Uutiset

Kierrätyskeskuksen Boksi-lahjoituspiste nyt A Blocissa

Tavarat pääsevät uuteen elämään Kierrätyskeskuksen Boksi-lahjoituspisteen kautta. Boksi sijaitsee kauppakeskus A Blocin 1. kerroksessa R-kioskia vastapäätä ja on käytettävissä keskuksen aukioloaikojen mukaisesti.
Lahjoitus Kierrätyskeskuksen Boksi-lahjoituspisteeseen
Lahjoita ylimääräiset kodin tavarat Kierrätyskeskuksen Boksi-lahjoituspisteeseen. Kuva: Kierrätyskeskus.

Boksiin voi tuoda itselle ylimääräisiksi jääneitä, ei-särkyviä kodin tavaroita: vaatteita, asusteita, laukkuja, kenkiä, tekstiileitä, koruja, kirjoja, pelejä, aterimia, askartelu- ja käsityötarvikkeita, sekä pieniä työkaluja ja remppatarvikkeita. Tavarat voi pakata esimerkiksi kestokassiin tai muovisäkkiin. 

Tavaralahjoitukset siirtyvät Boksista Kierrätyskeskuksen myymälöihin ja verkkokauppaan. Kierrätyskeskus etsii tavaroille aina ympäristön kannalta parhaan jatkon, ja saatu tuotto käytetään paikalliseen ympäristö- ja työllistämistyöhön.

Mitä Boksiin voi lahjoittaa?

  • Vaatteet, kengät, laukut, asusteet, korut
  • Kodintekstiilit, esim. pyyhkeet, lakanat, pöytäliinat jne.
  • Kirjat, tallenteet, lelut ja pelit
  • Käsityö-, ompelu- ja askartelumateriaalit ja -tarvikkeet
  • Pienet työkalut ja remontointitarvikkeet
  • Säilytysastiat, aterimet ja muut ei-särkyvät kodintuotteet
Kierrätyskeskuksen Boksi-lahjoituspiste
Boksi-lahjoituspiteeseen voit tuoda itselle ylimääräisiksi jääneitä, ei-särkyviä kodin tavaroita.

Lisätiedot

Kierrätyskeskuksen Boksi-lahjoituspiste

Sijainti: 1. kerros, kauppakeskus A Bloc, Otaniementie 12, 02150 Espoo 

Kotisivu

Kauppakeskus A Bloc

A Bloc

A Bloc

Otaniementie 12

Toimipisteet
A Bloc logo yellow

A Bloc (ulkoinen linkki)

Kauppakeskus A Bloc on Otaniemen kampuksen sykkivä sydän ja kohtauspaikka ravintoloineen, kahviloineen ja muine palveluineen.

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

Graphic illustration of distruptions in internet signal, electricity, water and other maintenance items
Kampus, Poikkeustilanteet Julkaistu:

Vesikatko Otaniemen alueella

Vesikatko Otaniemen alueella.
Colourful general image promoting Aalto Creatives pre-incubator programme
Kampus, Yhteistyö, Mediatiedotteet Julkaistu:

Aalto Creatives -esihautomon haku syksylle 2026 on auki

Seuraava Aalto Creatives -esihautomo alkaa syyskuussa. Hakuaika päättyy 7.9.2026. Aalto Creatives järjestää ohjelmasta kiinnostuneille infotilaisuuden torstaina 27.8. Infotilaisuudessa kuullaan ohjelmaan aiemmin osallistuneiden tiimien kokemuksia. Tapahtumassa on mahdollista tavata Aalto Creatives -tiimi ja kysyä hakemuksen jättämisestä.
The SisuSemi team in lab coats, smiling at the camera. 6 people, 5 men and 1 woman
Kampus, Tutkimus ja taide Julkaistu:

Tutustu startuppiimme: SisuSemi puhdistaa puolijohteet atomitasolla

Kun yksikin atomi ratkaisee, virheille ei ole varaa. Syväteknologiayritys SisuSemin keksintö voi mullistaa puolijohdeteollisuuden, joka käy jatkuvaa taistelua epäpuhtauksia vastaan.
Punainen palvelukatkon ilmoitus IT-palveluista, jossa edistymispalkki
Yliopisto Julkaistu: