Uutiset

Kesän opinnoilla Markkinoinnin sivuaine!

Oletko suorittanut Markkinoinnin perusteiden (23A00110) kurssin? Avoimen yliopiston markkinoinnin kesäkursseilla saat suoritettua sivuainekokonaisuuden.

Jos olet suorittanut Markkinoinnin perusteet - kurssin:

Jos olet suorittanut Markkinoinnin perusteet (23A00110) kurssin niin kesän 2017 aikana saat suoritettua markkinnoinin sivuaineen 24 op.  Kauppatieteen kandidaattitutkintoon kuuluva sivuaine koostuu peruskurssista (pakollinen) ja 3 valinnaisesta ainetason kurssista. Sivuaineesta saat pyytämällä erillisen todistuksen.

Avoimen yliopiston kesän 2017 kurssivalikoimassa sivuaineeseen soveltuvia kursseja ovat

Kaikilla muilla kursseilla, paitsi Myynnin verkkokurssilla, esitietovaatimuksena on Markkinoinnin perusteet (23A00110) kurssi tai vastaavat tiedot. Ilmoittaudu ajoissa kursseille, sillä niissä on rajoitettu osallistujamäärä.

Jos et ole vielä suorittanut Markkinoinnin perusteet - kurssia:

Jos sinulta puuttuu Markkinoinnin perusteet, voit kuitenkin aloittaa sivuaineen suorittamalla ensin Myynnin verkkokurssin, jossa ei ole esitietovaatimuksia. Sen jälkeen voit jatkaa Markkinoinnin perusteiden verkkokurssilla, joka opetetaan 12.6.-14.8. Kurssin ensimmäinen tentti on 17.8.  Halutessasi voit samaan aikaan perusteiden kanssa opiskella Integrated Marketing Communications -kurssilla 1.-22.8., varsinkin jos sinulla on muuta kautta perustietoja markkinoinnin aineesta. Voit täydentää sivuaineen syksyn 2017 aikana.

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

Henkilö neulotussa hatussa ja punaisessa huivissa seisoo lumisessa pihassa, taustalla rakennuksia ja puita.
Opinnot Julkaistu:

Minecraft-peli innosti Kasper Fröjdön opiskelemaan arkkitehdiksi

Määrätietoinen valmistautuminen pääsykokeisiin palkittiin opiskelupaikalla heti ensi yrittämällä, ja kesätöissä Fröjdö on jo päässyt piirtämään venevajan.
Henkilö seisoo kirjastossa, yllään vaaleanharmaa poolopaita ja huivi. Taustalla näkyy kirjahyllyjä ja kattovaloja.
Opinnot Julkaistu:

Jill Laurén valitsi tuotantotalouden, koska halusi pitää mahdollisimman monta ovea avoinna

Opinnot yhdistävät luonnontieteitä ja yhteiskuntatieteitä, ja eniten Laurén on oppinut projekteista, joissa ratkotaan oikeiden yritysten aitoja haasteita ja joissa teoriaosaamista pitää osata soveltaa.
Henkilö, jolla on vaaleanpunainen villapaita ja kaulakoru, seisoo sisätiloissa, taustalla sumeat valot.
Opinnot Julkaistu:

Fanny Koskinen valitsi rakennustekniikan poissulkumenetelmällä

Kiinnostuksen kohde luonnontieteet yhdistyy opinnoissa sopivasti teoriaan ja käytäntöön. Opiskelijan elämään kuuluvat myös oman alan työ ja aktiivinen rooli Aallon ruotsinkielisten opiskelijoiden järjestössä.
MyCourses aktiviteetti
Poikkeustilanteet, Opinnot Julkaistu: