Opiskelijan opas

Uutiset

Ilmottaudu nyt mukaan Good Life Engine -kurssille periodissa III-IV

Ole paras itsesi.
Group of people stretching.

Tunnetko olevasi jumissa tai kalenterisi vankina? Tule Good Life Engine -kurssille ja lähde itsesi johtamisen ja henkilökohtaisen kasvun täyttämälle matkalle kohti yhteyden muodostamista itseesi ja yhteisöösi. 

Opi suunnistamaan elämän poluilla entistä mukavammin ja selkeämmin, ja näe uusia mahdollisuuksia tulla parhaaksi versioksi itsestäsi. Kurssilla kyseenalaistamme tavanomaiset ajattelutavat ja pyrimme löytämään mitä todella haluat ja tarvitset elämältäsi. 

Lue lisää täältä: https://avp.aalto.fi/avp-course/good-life-engine/ Ja ilmoittaudu mukaan 21.1.2024 mennessä Sisussa! 

 
 

Aalto Ventures Program on Aalto-yliopiston yrittäjyyskoulutusohjelma. Pyrimme kestävään kehitykseen yrittäjyyden kautta. Tutustu meihin osoitteessa avp.aalto.fi ja seuraa sosiaalisessa mediassa @aaltoventuresprogram. 

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

OpenLearning
Opinnot Julkaistu:

Aalto OpenLearning päivitys ma 29.6. klo 9-12

OpenLearningin päivitys ma 29.6. klo 9-12. Päivityksen aikana palvelu ei ole käytössä.
Henkilöitä pöydän ääressä kirkkaassa sisätilassa, kasvot blurattuina, jutellen ja taputtaen.
Opinnot, Yliopisto Julkaistu:

Opiskelijoille lisää valinnanvaraa kieltenopiskeluun – neljä pääkaupunkiseudun yliopistoa avaavat tarjontansa

Aalto-yliopisto, Helsingin yliopisto, Taideyliopisto ja Hanken ovat käynnistäneet uuden kieltenopiskelua edistävän verkoston.
Sininen megafoni lähettää viivoja avoimen vihkon viivoitetuille sivuille
Opinnot Julkaistu:

Sisun opintojen rakenne -oletusnäkymä vaihtuu

Opintojen rakenteen uudistettu näkymä on ensisijainen tapa suunnitella opintosi.
MyCourses aktiviteetti
Opinnot Julkaistu:

Tehty: MyCourses-päivitys ma 15. kesäkuuta 2026 klo 9.00-17.00

MyCoursesin päivitys ma 15.6.2026 klo 9.00-17.00. Päivityksen aikana palvelu ei ole käytössä.