Opiskelijan opas

Uutiset

Hae 2-6 kuukauden mittaiseen harjoitteluun Japaniin!

Harjoittelupaikkana Japanissa on National Institute of Informatics (NII). Haku koskee Aallon maisteri- ja tohtoriopiskelijoita.

Maisteriopiskelijat voivat harjoittelun aikana tehdä DI-työtään tai työskennellä muun tutkimusaiheen parissa (lisätietoja anita.bisi@aalto.fi). Opinto-oikeuden tulee olla voimassa koko harjoittelun ajan.
NII maksaa päivittäistä oleskelutukea 5,700 JPY (noin 35,11 €/päivä). Hyväksyttyjen hakijoiden suositellaan aloittavan harjoittelu 1.3.2025. Katso ohjeet ja tarjolla olevat harjoittelupaikat: https://www.nii.ac.jp/en/about/international/mouresearch/internship2024-2/index.html
 

Lähetä hakemuksesi liitteineen Anita Bisille (anita.bisi@aalto.fi) 2.10.2024 mennessä.
(NII hakulomake, CV, opintosuoritusote, tietoa keskustelusta/viestinnästä NII ohjaajan kanssa)

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

MyCourses aktiviteetti
Poikkeustilanteet, Opinnot Julkaistu:
Henkilö istuu puun alla lukemassa kirjaa. Puussa on vihreitä lehtiä ja henkilöllä on harmaa paita ja siniset housut.
Opinnot Julkaistu:

Opinnäytetyöretriitti Hvittorpin kurssikeskuksessa 23.3.-27.3.2026

Kirjoitatko opinnäytetyötä ja tarvitsisitko muutaman ihan vain sille varatun päivän? Tervetuloa opinnäytetyöretriittiin! Kirjoitusretriitti on tarkoitettu kaikille opinnäytetyötä tekeville - tervetulleita ovat niin kandit, gradut, diplomityöt, opparit kuin väitöskirjatkin!
Henkilö seisoo hehkuvilla punaisilla portailla. Teksti mainostaa Ignite-ohjelmaa kesälle 2026. 'Ota ensimmäinen askel' lukee.
Opinnot Julkaistu:

Unohda työnhaku ja aloita oma startup Ignite-ohjelmassa

Haku Ignite-kiihdyttämön kesäohjelmaan ovat avoinna. Hae viimeistään 8. maaliskuuta.
Kaksi ihmistä kantavat kylttiä, jossa lukee 'IT Services' ja  jossa on lisäksi suurennuslasin kuva.
Opinnot Julkaistu: