Etsimme suomenkielistä kampusopasta täydentämään tiimiämme - liity mukaan!

Tehtäviisi kuuluu pääasiassa vierailijoiden opastaminen Aalto-yliopiston Otaniemen kampuksella. Kierrosten teemoina voivat olla arkkitehtuuri, taide, yliopiston ja kampuksen historia, kestävä kampus ja nähtävyydet yliopiston kampuksella.
Suurin osa vierailijoista ovat Suomen ulkopuolelta, vierailijoina voi olla esim. arkkitehteja, alumneja, opettajia, yrityksiä kumppaneita eri korkeakouluilta ja turisteja. Kampusoppaalta toivomme hyviä vuorovaikutustaitoja ja hyvää kielitaitoa. Puhut mielellään sujuvasti suomea ja englantia, ja jokaisen ylimääräisen kielen hallinta on tietenkin plussaa. Olet kiinnostunut yliopiston toiminnasta ja kehityksestä. Etsimme reippaita opiskelijoita, jotka eivät pelkää heittäytyä uusiin tilanteisiin.
Oppaita koordinoi opaskoordinaattori, joka sopii ja koordinoi kierrokset vierailijoiden kanssa. Uusille oppaille maksetaan 25 € /per kierros, kahdesta ensimmäisestä kierroksesta, riippumatta mikä kierros on kyseessä. Tämän jälkeen maksetaan 50 € /per palkkio opastettu kierros. Kampuskierroksen keston on 1,5 h ja sisällyttää seuraavat rakennukset: Dipoli, Kandidaattikeskus, Oppimiskeskus, Väre ja Kauppakorkeakoulu. Kierroksille on olemassa valmiit materiaalit sekä videokoulutusmateriaali. Kampuskierrokset järjestetään pääsääntöisesti arkisin klo 9-17 välillä, joskus myös arki-iltaisin ja viikonloppuisin.
Jos olet kiinnostunut liittymään kampusoppaiden joukkoon, lähetä vapaamuotoinen videoesittely suomeksi (max 5 min) 15.4.2023 mennessä, jossa kerrot itsestäsi, ja miksi juuri sinut tulisi valita kampusoppaaksi.
Hae tästä: Kampusopas hakemus 2023
KYSYMYKSIÄ?
Lisätietoja antavat:
[email protected]
[email protected]
Lue lisää uutisia

Ennätysmäärä aaltolaisia hyvinvointia kestävällä kampuksella -tapahtumassa
Tapahtuman ohjelmassa kuultiin ajankohtaisia puheenvuoroja kampuksen kestävästä kehityksestä, hyvinvointiin keskittyen.Professori Jari Koskinen päättää ansiokkaan työuransa
Materiaalitieteen professori Jari Koskinen jää eläkkeelle 31.3.2023. Älykkäiden materiaalien ja erityisesti pintojen ja rajapintojen fysikaalisia ominaisuuksia tutkinut Koskinen vietti työuransa viimeiset 14 vuotta Kemian tekniikan korkeakoulussa tutkijana ja toimi vuosina 2014-2022 Kemian ja materiaalitieteen laitosjohtajana.
Audio Dubbado: Retuperän WBK edustaa palomiesmäistä arvokkuutta ja hyviä käytöstapoja
"Kun olin soittanut muutaman vuoden palokunnassa, mietin, että ehkä olisi hyvä olla joku tekosyy viettää Otakaarella niin paljon aikaa. Päätin, että on aika hakea Aaltoon."