Eero Kontturi professoriksi (Associate Professor) Kemian tekniikan korkeakouluun
Kontturin tutkimusala on selluloosan materiaalikemia.
Eero Kontturi on vakinaistettu professoriksi (Associate Professor) biotuotteiden ja biotekniikan laitoksella. Kontturin tutkimusala on selluloosan materiaalikemia.
Kemian tekniikan korkeakoulun dekaani Kristiina Kruus onnittelee professori Kontturia ja toivottaa hänet lämpimästi tervetulleeksi vakinaisten professoreiden joukkoon.
Lue lisää uutisia
Aija Leiponen haluaa opiskelijat taas ajattelemaan itse: ”Jokaisen pitää ymmärtää, miten oma ala liittyy maailmaan”
Professori Aija Leiponen uskoo, että uusi Technology, Business and Design -kandidaattiohjelma voi vauhdittaa innovaatioiden syntyä.
Joel Kallio aloitti tietoasiantuntijana tutkimuspalveluissa
Joel Kallio työskentelee Avoin tiede ja ACRIS -tiimissä.
Alumni Sauli Norjalle kesätyö avasi väylän unelmien työpaikkaan
Sauli Norjalle kesätyö toimi porttina unelmatyöpaikkaan. Työt ovat jatkuneet valmistumisen jälkeen Genelecilla ja Ellimein ääniteknikkona.