Digitalisaation läpimurron monet mahdollisuudet

Digitalisaation läpimurto tuo mukanaan monia palvelu- ja liiketoimintamahdollisuuksia. Aalto-yliopisto järjestää syksyllä 2016 Internet Forum -yleisöluentosarjan aiheesta "Services, Information and Network Technology in the Digital Transition". Yhteensä kahdeksalla luennolla paneudutaan digitalisaation mahdollisuuksiin eri näkökulmista.
– Digitalisaation kehittäminen on yksi Aalto-yliopiston tutkimuksen ja opetuksen avainalueista. Yleisöluentosarja on hyvä mahdollisuus sekä akateemiselle että teollisuuden asiantuntijoille keskustella ajankohtaisista aiheista, Aalto-yliopiston Professor of Practice Jarno Limnéll toteaa.
Jokaista luentoa on mahdollisuus seurata myös live-lähetyksenä ja tallenteet luennoista ovat katseltavissa luentojen jälkeen.
Ensimmäinen luento järjestetään 20. syyskuuta kello 17.15 alkaen Otaniemessä. Katso luentosarjan koko ohjelma tapahtumasivulta.
Ohjelma tarkentuu alkusyksyn aikana. Osallistuminen ei vaadi ennakkoilmoittautumista.
Tervetuloa!
Lisätiedot:
Professor of Practice Jarno Limnéll
Aalto-yliopisto
040 527 6173
[email protected]
Twitter: @JarnoLim
Kuva: Aki-Pekka Sinikoski
Lue lisää uutisia

Syyskuussa aloittaa 15 uutta akatemiatutkijaa
Suomen Akatemia on myöntänyt Aalto-yliopistolle rahoituksen 15 akatemiatutkijan tehtävään.
Lähes 20 miljoonaa euroa tutkimukseen
Suomen Akatemian akatemiatutkija- ja akatemiahankerahoituksen sai yhteensä 45 aaltolaista.
Rakkautta ja runoutta - yliopiston tutkimuksesta välittyvä intohimo inspiroi taiteilijoita
K1-, K2-, ja K3-rakennuksien taidekokoelma Engineering Materials julkaistiin seminaarin yhteydessä.