Uutiset

Deloittelle oma nimikkosali Otaniemeen

Deloitte on yrityksistä ensimmäinen, jolla on oma nimikkosali Otakaari 1:n uudessa Kandidaattikeskuksessa.
Deloitte-sali on Otaniemen kampuksen ensimmäinen nimikkosali kautta aikain.

Kauppakorkeakoulu on pitkään tarjonnut yrityksille ja yhteisöille mahdollisuutta nimikkosalipartneruuteen Töölön kampuksella. Syksystä 2015 lähtien nimikkosalin on voinut saada myös Otaniemen kampukselta. Deloitte on yrityksistä ensimmäinen, jolla on oma nimikkosali Otakaari 1:n uudessa Kandidaattikeskuksessa.

Oma nimikkosali on ennen kaikkea keino tukea opiskelijoita ja opetusta myötävaikuttamalla opetustilojen laadukkuuteen ja viihtyvyyteen. Samalla se on myös yksi näkyvä osa yrityksen työnantajakuvan rakentamista opiskelijoiden keskuudessa.

Nyt vuoden 2016 alusta Deloitten kanssa solmittu sopimus on siinä mielessä historiallinen, että kyseessä on myös koko Otaniemen kampuksen ensimmäinen nimikkosali kautta aikain. Deloittella on Kauppakorkeakoulun kanssa laaja-alainen Premium Partner -sopimus, johon nimikkosali Otaniemessä sisältyy.

– On hienoa, että Otaniemen kampuksella on panostettu paljon tiloihin, joissa voi päivän aikana tavata muita ja tehdä töitä yhdessä. Näen, että oma salimme tarjoaa opiskelijoille ja Deloittelle myös mahdollisuuden kohdata toisensa päivittäisen opiskelun parissa. Otaniemen salimme lähellä tapaa useiden eri alueiden osaajia, aivan kuten Deloittella. Haluamme jatkuvasti käydä keskustelua tulevaisuuden johtajien kanssa ja odotamme innolla kohtaamisia kahvilassa ja salissamme, Deloitten toimitusjohtaja Tomi Pitkänen toteaa.

Deloitte-sali sijaitsee Kandidaattikeskuksen ensimmäisessä kerroksessa, aivan Elissa-kahvion vieressä. Kuluvan kevään aikana Deloitte tuo saliin omia brändielementtejään.

– Deloittelaiset ympäri maailman kiteyttivät viime vuonna yhteisen tarkoituksemme, sen, miksi olemme olemassa: teemme työtä, joka vaikuttaa merkittävällä tavalla asiakkaisiimme, toisiimme ja yhteiskuntaamme. Tämä näkyy arjessamme ja vielä ennen kevättä myös salissamme Otaniemessä. Haastamme samalla opiskelijat keskustelemaan vaikuttavuudesta kanssamme,Deloitten markkinointi- ja viestintäjohtaja Anne Alarotu kertoo.

Jatkossa yrityksillä on siis mahdollisuus varata oma nimikkosali sekä Töölöstä että Otaniemestä tai vaikka molemmista.

– Olemme todella iloisia ja innoissamme siitä, että saimme ensimmäisen nimikkosalipartnerin nyt myös Otaniemeen! Toivotamme Deloitten erittäin tervetulleeksi Kauppiksen uudelle kampukselle, Kauppakorkeakoulun dekaani Ingmar Björkman toteaa.

  • Julkaistu:
  • Päivitetty:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

White coffee cup with Space 21 logo, space's common room on the background.
Kampus, Yliopisto Julkaistu:

Space 21:n aamukahvit syksyllä 2023

Kahvia, aamupalaa ja hyvää seuraa radikaalin luovuuden olohuoneessa – kaikki Aaltolaiset ovat tervetulleita Space 21:n kuukausittaiselle aamukahville.
Crowd of people networking at a career fair.
Yhteistyö Julkaistu:

Kansainvälisten opiskelijoiden opinnäytetöistä uusia ideoita yritysten liiketoimintaan

Thesis Fair -tapahtuma auttaa kansainvälisiä opiskelijoita luomaan työelämäkontakteja suomalaisten yritysten kanssa.
Open pit mining machines
Yhteistyö, Tutkimus ja taide Julkaistu:

Uusi yritysyhteistyöprojekti luo tekoälyratkaisuja kaivosteollisuudelle

FCAI kehittää Metson ja kumppaneiden kanssa tekoälymenetelmiä kaivostoimintaan.
Lapsia Aalto-yliopisto Juniorin työpajassa. Kuva: Alisa Javits
Yhteistyö Julkaistu:

Kyunghyun Cho tukee seuraavien sukupolvien koulutusta ja Ukrainan jälleenrakentamista

Kyunghyun Cho lahjoittaa 10 000 dollaria Aalto-yliopisto Juniorille ja 10 000 dollaria Ukrainan jälleenrakennuksen kurssille