Uutiset

Cafetoria Aalto aukeaa A Blocissa 2. kesäkuuta

Kahvipaahtimo Cafetorian uusi kahvila Cafetoria Aalto aukeaa A Blocissa tiistaina 2. kesäkuuta 2020. Cafetoria on itsenäinen käsityöläiskahvipaahtimo, jolla on suomalaiset ja latinalaiset juuret.
Cafetoria Aalto

Liike sijaitsee Väreen (Otaniementie 14) aulassa pääsisäänkäynnin läheisyydessä, Aalto Shopin vieressä. Se on auki tiistaista perjantaihin klo 10-18 ja lauantaisin 10-17.

Cafetoria Aalto henkii samaa tunnelmaa ja sielua kuin Cafetorian Töölön kahvila, joka on tunnettu herkullisesta, tuoreesta paahdetusta kahvista sekä kotitekoisista herkuistaan. Kahvivalikoimaan sisältyy myös orgaanisia papuja sekä suoraan tiloilta myytävää kahvia. Keittiön painopisteenä on nykyaikainen eurooppalainen keittiö, jossa on yhä enemmän Latinalaisen Amerikan makuja.

Lue lisää Cafetoriasta ja tule tutustumaan kampuksen uusimpaan tulokkaaseen!

  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

Täffä Lunch -ravintola ostoskeskus A Blancissa
Kampus Julkaistu:

Täffä Lunch on avautunut ostoskeskus A Blancissa

Ostoskeskus A Blanc on vahvistanut ravintolatarjontaansa, kun palkittu lounasravintola Täffä Lunch avasi ovensa keskuksessa tiistaina 6.10.
Nuori aikuinen silmälaseissa ja viininpunaisessa paidassa seisoo tealilla ja tummalla taustalla
Nimitykset Julkaistu:

Joel Kallio aloitti tietoasiantuntijana tutkimuspalveluissa

Joel Kallio työskentelee Avoin tiede ja ACRIS -tiimissä.
Learning Centre graphics
Tutkimus ja taide, Opinnot Julkaistu:

E-aineistojen koulutuksia syksyllä 2026

Tutustu e-aineistoihin kustantajien pitämissä koulutuswebinaareissa.
Lepohuone
Kampus, Opinnot, Yliopisto Julkaistu:

Pidä tauko! Uusi lepohuone avattu Kandidaattikeskukseen

Uusi opiskelijoille suunnattu lepohuone tilassa Y420.