Uutiset

Bugi hankaloittaa aalto.fi-sivuston käyttöä Safari-selaimella

Käytäthän toistaiseksi sivustoa Google Chrome - tai Firefox -selaimella.

Joissakin Safari-selaimen versioissa on todettu bugi, joka vaikuttaa aalto.fi-sivuston käyttökokemukseen eri tavoilla. Pääosin bugi näkyy sivuston päänavigaatiossa (niin sanottu hampurilaisvalikko oikealla ylhäällä) ja yläpalkissa (ylärivi, jossa mm. kielivalikko ja haku).

Tutkimme asiaa ja paikallistamme ongelmaa parhaillaan. Pyrimme saamaan bugin korjattua ensi viikon alussa (juhannuksen jälkeen). Käytäthän toistaiseksi sivustoa muilla kuin Safari-selaimella, esim. Google Chrome - tai Firefox -selaimella.

  • Julkaistu:
  • Päivitetty:
Jaa
URL kopioitu

Lue lisää uutisia

Puun taimia istutetaan Suomen ensimmäiseen hiilensidontaa tukevaan mikrometsään Keravalla
Yhteistyö, Mediatiedotteet, Tutkimus ja taide, Yliopisto Julkaistu:

Suomen ensimmäinen hiilensidontaa tukeva mikrometsä istutettu Keravalle

Keravan Kivisillan alueelle on istutettu Suomen ensimmäinen hiilensidontaa tukeva mikrometsä
Eero Eloranta
Tutkimus ja taide, Yliopisto Julkaistu:

Uusi kirja tuotantotalouden kehittymisestä tieteenalana Suomessa ja kansainvälisesti

Eero Elorannan kirja kuvaa tuotantotalouden kehitystä osana talouden muutosten ja tekniikan yliopistojen kehitystä.
Illustration image of an early autumn day, depicting Otakaari 2B from the opposite side of Tietotie. Some leaves are on the ground, there are people walking on campus, undistinguishable faces.
Kampus, Yliopisto Julkaistu:

Ehdota uutta nimeä Otakaari 2B -rakennukselle

Lähetä oma nimiehdotuksesi viimeistään 14.6.!
Jessica Sinikoski, photo by Heli Sorjonen
Yliopisto Julkaistu:

Jessica Sinikoski: Tapahtumissa pitää olla tilaa taikapölylle

"Tehtäväni on viestiä, miltä Aalto kuulostaa, näyttää, tuoksuu, maistuu ja tuntuu. Koska olemme luonnonläheisellä kampuksella, tuoksussa pitää olla mukana vähän neulasta ja multaa, mutta toisaalta sen pitää edustaa myös innovaatioita, luovuutta ja yhteiskunnallista vaikuttamista."