Tapahtumat

100STARTUPS

Tapahtuma, joka auttaa sinua siirtymään ideoista todellisiin vaikutuksiin. Järjestetään 21.–22. lokakuuta. Oletko istunut ideasi parissa iät ja ajat? Onko tietokoneesi täynnä puolivillaisia ​​liiketoimintasuunnitelmia? Haluatko tietää, onko ideasi toteuttamiskelpoinen? Ryhdy toimiin nyt. Liity mukaan.
100Startups logo

Noudatamme tapahtumassa Aalto-yliopiston turvallisemman tilan periaatteita.

Turvallisemman tilan periaatteet

Kokoamme kahden päivän sisällä opiskelijat, työnhakijat, luojat, haaveilijat ja tulevat perustajat oppimaan oikeat työkalut ja menetelmät rakentamisen aloittamiseen.

Et tarvitse täydellistä ideaa; et tarvitse kauppatutkintoa; et tarvitse perustajakokemusta! Tuo vain uteliaisuutesi ja energiasi. Tapaa kunnianhimoisia ihmisiä, jaa ideasi ja saa asioita aikaiseksi.

What is 100STARTUPS?

100STARTUPS on suunniteltu muuttamaan ideat teoiksi. Kokoamme yhteen kaikki rohkeat ja luovat mielet, jotka uskaltavat toteuttaa ideoitaan nyt.

Käytännönläheisten mestarikurssien ja asiantuntijaohjauksen avulla osallistujat validoivat ideoita, muodostavat tiimejä, testaavat liiketoimintakonsepteja ja rakentavat yhdessä uusien startup-yritysten perustaa. Et tarvitse kokemusta, rahoitusta tai "täydellistä" ideaa, vain rohkeutta aloittaa.

Tavoitteenamme on validoida 100 konseptia tapahtumaa edeltävien koulutustilaisuuksien ja työpajojen sekä kaksipäiväisen päätapahtuman aikana.

Tule idean kanssa, lähde perustajana!

Mestaruuskurssien päivämäärät

26. elokuuta, klo 10.00–11.00: Yrittäjyyden ABC REGISTER HERE

2. syyskuuta, klo 10.00–11.00: Starttiraha REGISTER HERE

9. syyskuuta, klo 10.00–11.00: Business Finlandin rahoitusmahdollisuudet alkuvaiheen startup-yrityksille REGISTER HERE

16. syyskuuta, klo 10.00–11.00: Yrittäjän oikeudelliset vastuut REGISTER HERE

23. syyskuuta, klo 10.00–11.00: Kirjanpito ja palkanlaskenta REGISTER HERE

30. syyskuuta, klo 10.00–11.00: TBC

7. lokakuuta, klo 10.00–11.00: Markkinointi ja brändäys REGISTER HERE

14. lokakuuta, klo 10.00–11.00: EU-rahoitus REGISTER HERE

100STARTUPSin järjestää

Apply to A Grid's community

Aalto Startup Center (ulkoinen linkki)

Aalto Startup Center accelerates the growth and success of early-stage startups, particularly those with a focus on high-tech and sustainable innovations.

A Grid. Opiskelijoita istumassa tyynyillä ja työskentelemässä yhdessä.

A Grid (ulkoinen linkki)

A Grid is home for nearly 150 ambitious startups and partners, and acts as a gateway to the university’s ecosystem of resources, talented students and cutting-edge research and infrastructure.

100Startups-kumppanit

Espoo logo
XSTRYV logo
Business Espoo logo
  • Päivitetty:
  • Julkaistu:
Jaa
URL kopioitu